9 Apr 2017

COLOURFUL EYES // Dada´s beauty

Hi guys.

A few days ago my lovely Mario invited me for a date. And I had the biggest mood for a colourful make-up. As I wanted I did it. It was a beautiful and sunny day, that just reminded me how beautiful could have been that look. I have never tried that kind of look before, what was a big mistake as I found out at the end :-) I really liked how big my eyes looked. Actually, Mario said that my eyes´ colour was more intensive. And if he liked it, I am the happiest :-)

//

Ahojte všetci.

Pár dní dozadu ma môj milovaný Majuško pozval na rande. A ja som dostala pri danej príležitosti chuť na farebné líčenie. Ako som chcela, tak som i urobila. Bol vtedy nádherný, slnečný deň a to ma len povzbudilo v predstavách ako krásne by to líčenie mohlo vyzerať. Nikdy predtým som takýto typ líčenia neskúsila, takže som si to poriadne užila. Samozrejme, že som nakoniec zistila, že sa mi to líčenie na samej sebe nekutočne páči a v blízkej budúcnosti chcem s farbičkami začať trošku viac experimentovať. Na líčení ma zaujalo a páčilo sa mi ako väčšie moje oči vyzerali. Dokonca Majuško povedal, že moja farba očí vyzerala intenzívnejšia. A ak sa to Majuškovi páčilo, tak som najšťastnejšia :-)Let´s start with eyebrows. If you know me, you know how I care about my eyebrows. Recently I haven´t been very happy with my eyebrows. I´ve lost the ability to make the best shape of my eyebrows. When I´m thinking about it now, it could have been because I used an eyebrow pencil which was in lighter shade than my actual eyebrows. It didn´t look bad, it looked more natural I could say. But my eyebrows are naturally dark, even though my hair is naturally in warm blond colour. And I´ve decided I won´t hide my eyebrows or try to make it lighter because I have got blond hair. The God or my parents (:-D) gave me dark eyebrow and I am gonna show it even if somebody thinks it doesn´t look natural. I really like it like this, I enjoy making my eyebrow a lot these days.
So that was the first step. I used my new eyebrow palette by Rimmel London for my eyebrow. 
I wanted the colourful look so I started with this beautiful blue eye shadow which comes from the eye shadow palette by Sleek. The name of the eye shadow is The Thames. I put this eye shadow all over my eye lid, but not under my eyebrow because I needed a place for another eye shadow there. The pigmentation was killing me, an amazing!
//
Začnime zhora, teda od obočia. Tak som i ja toto líčenie začala. Ak ma už trošku poznáte, viete, že obočie je pre mňa veľmi dôležité. V poslednej dobe som so svojím obočím nebola veľmi spokojná, zdalo sa mi o ničom. Nemyslím tvar, ten sa mi páčil a i stále veľmi páči, myslím skôr tú finálnu úpravu. Bolo to, ako keby som stratila schopnosť upraviť si obočie tak, aby sa mi páčilo. Keď sa nad tým zamyslím dnes, myslím, že to bolo z dôvodu, že som si obočie dokresľovala po celej dĺžke ceruzkou, ktorá bola vo svetlejšom odtieni ako je moja skutočná farba obočia. Moji rodičia alebo teda Pán Boh (:-D) mi nadelili prirodzene tmavé obočie, i keď moje vlasy sú prirodzene v teplej blond farbe. A mňa už akosi prestalo baviť skrývať moje obočie za svetlejšími farbami len preto, že si niekto môže myslieť, že to nevyzerá prirodzene. Ja som teda momentálne so svojim obočím spokojná, veľmi.
Na obočie som použila moju novú mini paletku na obočie od Rimmel London.
Ako som už spomenula, chcela som farebné líčenie, takže som začala s neskutočne krásnym modrým tieňom, ktorý je z paletky očných tieňov od Sleek. Očný tieň sa volá The Thames, čiže Temža (rieka, ktorá preteká Londýnom). Tento očný tieň som použila na celé pohyblivé očné viečko, no neťahala som ho veľmi vysoko, pretože tam som potrebovala miesto na ďalší očný tieň. Ženy, pigmentácia tej paletky je neuveriteľná! 

Another step was to put this beautiful purple or violent (choose which one you prefer) eye shadow above the first one. I used a flat make-up brush for both of the eye shadows, it worked perfectly with it. The name of the purple eye shadow is Royal and I also put it on my lower eye lid, on the outer half of it. Then I took a small round make-up brush whit thick bristles to blur everything to the lost. What was important was that I connected the purple eye shadow all round my eye. That made my eyes optically bigger.
In the inner eye lid I used the eye shadow called Big Ben, just to open my eyes :-) It is a soft pink colour, something you have got to love.
Then I used an eyeliner by Bourjois which I love more and more. It is perfect for me, the application is getting easier every time I use it. And again, a very good pigmentation. I actually tested this eye liner, I wanted to know how long it would survive on my quite oily eye lid. Well, it survived all day, literally almost 18 hours without any treatment. Well done!
And at the very end I just put an eye mascara by Yves Rocher on and I was ready for a foundation.
//
Ďalším krokom bolo pridať krásny fialový očný tieň presne ponad ten modrý a pekne ich spolu spojiť. Na tieto dva očné tiene som použila plochý kozmetický štetec, fungoval perfektne. Fialový očný tieň sa volá Royal, čiže kráľovský a použila som ho vlastne okolo celého oka. Prepojila som ho až so spodným očným viečkom, no tam iba na vonkajšiu polovicu. Nato som si vzala malý, hustý, guľatý štetec a všetko som pekne rozmazala do stratena. Veľmi dôležité bolo prepojiť ten fialový tieň v rámci vonkajšieho oka, to bolo presne to, čo oči opticky zväčšilo.
Do vnútorného očného viečka som použila očný tieň z tej istej paletky, ktorý sa volá Big Ben. Je to jemná, lesknúca sa ružová farba, krásne otvorí vnútrajšok oka :-)
Potom som použila očnú linku od Bourjois, pri takomto svetlom líčení linka krásne oko ohraničí a opticky zhustí riasy. Túto očnú linku mám čím ďalej, tým viac rada. Je pre mňa naozaj perfektná, aplikácia je každým použitím jednoduchšia. A to najdôležitejšie, výborná pigmentácia a ešte lepšia výdrž. Veruže som ju i otestovala a vydržala mi na mojich celkom mastných viečkach až 18 hodín!
A na koniec som použila moju milovanú špirálu od značky Yves Rocher a bola som pripravená na ďalší krok, na make up. The two photos above this text I put here for one simple reason. When I wear make-up I don´t want to look like I am having a mask on my face. Yes, I love to have significant eyes or lips or eyebrows. But regarding to face covering, I like a very gentle layer of foundation. I don´t use much foundation. I usually use an amount like 3-4 peas on my whole skin. I put almost nothing on my forehead, just if there is something what does need to be covered, fox example some spots. Than I put some bronzer around my face, a bit under my cheekbones, under my nose, under my chin and than a bit of a blush on my cheeks. And that´s it. You can see in these photos that the difference is not big. And that is how I like it :-) And I really don´t care if some of my spots are still visible, I don´t care if my skin is not perfect. I care how I feel when I wear make-up. I need to feel comfortable. 
The foundation is by Rimmel London, concealer which I use to cover my spots or under my eye area is by Bourjois, the bronzer is by W7 and finally the blush is by KIKO Milano.
//
Dve fotky, ktoré sa nachádzajú presne nad týmto textom vyššie som sem dala z jedného jednoduchého dôvodu. Ja som ten typ ženy, ktorá nerada vyzerá, že nosí masku. A hlavne sa tak nerada cíti. Áno, mám veľmi rada výrazné oči, výrazný rúž na pery, či výrazné obočie. Ale čo sa týka make up-u, mám to rada prirodzene. Nepoužívam veľa make up-u. Zvyčajne použijem množstvo, ktoré sa rovná asi 3-4 hráškom na celú pleť. Na čelo takmer make up neaplikujem, iba na koniec prejdem štetcom, ktorý som predtým použila na celú tvár. A keď už mi treba niečo skryť na čele, použijem korektor. Nato použijem bronzer okolo celej mojej pleti, aby sa pekne vytónovala. Bronzer aplikujem i popod nos, popod bradu a popod lícne kosti. Nakoniec lícenka, púder a je to. A to je ten dôvod, prečo som sem dala tie fotky, aby ste videli, že tam veľký rozdiel nie je. Tak to mám rada, neznesiem, keď moja pleť cez vrstvu make up-u nemôže dýchať, keď až ako keby "cítim" tú ťažobu make up-u. Možno to nezakryje všetky vriedočky, ktoré mám a možno sú niektoré nedokonalosti stále vidieť, ale mne ide hlavne o to, aby som sa ja cítila dobre, keď make up nosím :-)
Makeup je od Rimmel London. Korektor, ktorý používam na zakrytie vriedočkov a popod oči je od Bourjois, bronzer je od W7 a nakoniec lícenka od KIKO Milano.After we had lunch and we were ready to go to the town centre for our date I remembered that I needed some lipstick. Since I had my eyes quite significant, I decided to use my favourite lipstick by KIKO Milano. This is a kind of lipstick which you can apply with no mirror. It is very creamy, it doesn´t stay ages on your lips but on the other side it hydrates your lips. Win-win. 
And here are the final photos :-)
//
Po tom, ako sme dojedli obed a boli sme nachystaní ísť do mesta na rande, som si spomenula, že som nepoužila žiadny rúž na pery. A keďže som mala v ten deň už výrazné oči, rozhodla som sa použiť môj obľúbený, pohodlný rúž na pery od KIKO Milano. Pohodlný preto, že nepotrebujem zrkadlo, keď chcem tento rúž použiť. Má veľmi príjemnú, krémovú textúru a hydratuje pery. Nevydrží síce na perách veky, no za ten pocit mi to stojí.
A tu máme finálne fotky :-)

Thank you for reading today´s post. Let me know how are you spending today´s Sunday, what have you done, if you have been somewhere for a trip or if you are just having a rest after the whole week? :-)
I hope you will enjoy the rest of this day and and see you here soon. Serusky <3
//
Ďakujem Vám za prečítanie si môjho ďalšieho článku. Dajte mi vedieť, ako ste strávili, alebo ešte trávite dnešnú nedeľu. Čo ste dnes robili? Boli ste niekde na výlete alebo skôr odpočívate po celom týždni? 
Ja pevne dúfam, že si zvyšok dnešného dňa ešte užijete a vidíme sa tu čoskoro. Serusky <3

No comments:

Post a Comment

Lovely comments ...