18 Aug 2016

My summer daily routine // Dada's beauty

Hello loves!

How are you? I am having afternoon break with coffee and my blog. Today, I am going to work from 8 o´clock in the evening. Now, you are probably asking in your mind... Is she mad? I had these feelings at the begging of my new job. But now I can see that night shifts are qiuck. I do not have moments when I am really sleepy or tired. I have had three night shifts in a row, when I felt tired in few moments during second night, but the third one was OK again. I am going to have two-three nights in a row in many  work weeks, but this week is not so busy for me.

However I have a different topic for today. Today I have for you an article about my daily care routine during summer days. I have been looking forward to this article.  I have wanted to show you my really favourite or good products, which I like or love :-)

My skin on my face is a bit different during summer. My skin is more oily, I have more spots, I need more vitamins and more hydratation. You will also see products from decorative cosmetic , because that is a part of the face as well. And they are my favourite ones during this summer. 

Unfortunatelly, I still can see or I know lots of girls and women who don´t clean their faces, who go to bed with make-up on (?!) and they touch their skin everytime. Big mistake! These things are very bad for you and I am not telling just to girls or to women with acne. At nowadays, you can have a beautiful skin, everything can be without problem, but if you are not caring about your skin, if you are not cleaning and giving good stuff to your face, you are going to have huge problems later. You will have sooner wrinkles, pigment marks or red marks on your face. Everything what you should do is to clean your face every morning and every evening. It is ten minutes from all of your day and I can tell you, your face will be thankful for you :-)
And now, here we go!


Ahojte kamarátičkovia!

Ako sa máte? Ja mám práve poobednú pauzičku s kávou a blogom. Dnes idem do práce až večer, mám ďalšiu nočnú. Sa chytáte asi za hlavu, čo? I ja som sa chytala na začiatku. Ale nakoniec mi taká noc v práci ubehne veľmi rýchlo a nemám ani chvíle, kedy by som zaspávala od únavy. Mala som už aj tri nočné 12-ky v rade, kedy druhá noc bola trochu komplikovaná, to sa priznávam. Ale tá tretia noc bola nakoniec už celkom v pohode. Vo veľa pracovných týždňoch mám dve až tri nočné šichty za sebou, chvalabohu nie tento :-) Ale poďme už na tému dnešného dňa.

Dnes mám pre Vás prichystaný článok, na ktorý som sa veľmi tešila. Chcela som, aby som produkty, ktoré Vám dnes ukážem, naozaj i mala veľmi rada. Počas leta sa moja pleť mení, viac sa mastí, potrebuje viac vitamínov na hydratáciu a mám upchatejšie póry. Do tohto článku som zaradila i produkty z dekoratívnej kozmetiky, ktoré sú moje najobľúbenejšie počas leta a vlastne je to momentálne i najdôležitejšia časť môjho make-upu. 

Bohužiaľ, stále existujte veľa dievčat a dokonca i žien, ktoré si pleť nečistia, spia s make-upom na pleti (?!) a pleť si obchytkávajú sto-krát za deň. Chyba! Tieto veci Vám veľmi škodia a to neplatí iba pre ženy a dievčatá s nedokonalosťami. Môžete mať v súčastnosti Vašu pleť bezproblémovú, no bohužiaľ nedodržiavaním takých hlavných "zákonov" ako mať ZDRAVÚ pleť, nestaraním sa o ňu, túto škodlivosť možno zistíte či pochopíte po pár rokoch. Vaša pleť bude vráskavejšia omnoho rýchlejšie ako by ste chceli, Vaša pleť sa Vám bude vysušovať, alebo naopak, mastiť a červené či pigmentové škvrny budú na Vašej pleti stále viac a viac viditeľné. Takže naozaj nečakajte kým sa Vám pleť "pokazí" a začnite s každodennou starostlivosťou čím skôr. Vaša pleť sa Vám v budúcnosti určite odvďačí za tých desať minút denne, ktorej jej venujete :-) Tak a poďme už teda nato.
Garnier is a good brand for you if you have spots or acne problems. Cleaning of your skin is very important, so find products which are perfect for your type of skin and start with cleaning at once. This cleaning gel is for spots that are my biggest summer problem. This is my second or third package and I can say that this product really helps me.
//
Začíname čistením pleti, ktoré je veľmi, ale že veľmi dôležité! Ja som pre toto leto zvolila pre mňa známu, používanú vec a tou je pleťový čistiaci gél od Garnier. Pomáha čistiť upchaté a zanesené póry, ktoré sú mojim najväčším letným problémom. Tento gél obsahuje 2% kyseliny salicylovej, ktorá taktiež napomáha k čisteniu a zmierneniu pórov a následným akné. Gél používam každé ráno a každý večer. Toto je moje tretie, mám pocit, balenie. Ku gélu sa vraciam rada a naozaj mi pomáha. Ale treba ho používať pravidelne, inak tie účinky vidieť nebudú, bohužiaľ.

Another product for cleaning of your skin is also from Garnier. This is peeling which I really like. Particles or beads are in different sizes that means you can clean your face very well. You can see it on my hands in the photo above this text. This peeling and cleaning gel also are soft to my skin and my skin is not getting dry from it. That is very good for me.
//
Ďalším produktom, ktorý je v lete jedným z mojich obľúbených je peeling. Prekvapenie, čo? :-D Taktiež používam peeling od Garnier z tej istej rady ako gél. Taktiež je to moje, tuším, druhé balenie. Peeling sa snažím používať dva-tri krát do týždňa. Tento peeling je dobrý v tom, že má naozaj veľké množstvo "guličiek", alebo inak, čistiacich častíc, rôznych veľkostí čo mne osobne veľmi vyhovuje. Na obrázku vyššie je to pekne viditeľné na mojej ruke. Je to veľmi dobrý produkt a musím povedať, že tak ako peeling tak i čistiaci gél, nevysušujú pleť. Aspoň teda tú moju :-)

Well, you probably know these types of products. They promise you that spots will be disappeared in several hours. Ha, ha, ha. It doesn´t help me! I had one similar gel for spots many years ago, but they stopped producing it. This one I found in a supermarket and it costs £1. And I do not know if something is happennig. However, I will give to it more chances.
//
Takéto dačo je Vám asi známe, hm? Veľa kozmetických značiek má tieto "záchranné géliky", ktoré si lokálne nanesiete na určitú vyrážku a ona zmizne. Do niekoľkých hodín! Ha, ha, ha. Iba jediný gélik mi na takto reálne pomáhal a ten sa už pár rokov nevyrába. Tak som skúsila tento jeden, ktorý som objavila v supermarkete a stál 1 libru. Noo, zázrak to nie je, ale stále mu dávam šancu. Ono to zmierni vyrážku, je menej začervenaná a nie je tak veľmi opuchnutá. Ale nezmizne. A tobôž nie do štyroch hodín. 

This is something special. Welcome the queen of many women, Garnier Micelar water. This is amazing product for removing my make-up, especially for my eyes. I try to remove make-up from my skin really softly, I know where the first wrinkles start to appear. So this miceral water helps me to remove my make-up when I just enclose my cleaning tampoo on my eyes. And here, in Bournemouth, this miceral water is in Primark just for £2,50.
//
Tento produkt asi naozaj nemusím bližšie predstavovať. Ale tak patrí sa. Je to jej výsosť, Garnier micelárna voda. Toto je naozaj super vec, krásne mi odlíči make-up, dokonca i oči. Mávam problém s dokonalým odlíčením špirály a spodnej vodnej linky, ale táto micelárka to zvláda super. Ja sa totižto snažím na viečko takmer vôbec netlačiť, neťahať a nedráždiť. Veľmi dobre si uvedomujem, kde sa vytvárajú prvé vrásky a akú jemnú pokožku máme na očiach. Takže za túto micelárnu vodu som naozaj veľmi vďačná. A u nás v meste v  Primarku je väčšie balenie za 2 libry a 50 pencí:-)

This is sorbet from The Body Shop. I have never seen anything like this before. Sorbet and for face? I had to try it. And I made a good decision. I bought it in sales, so it was another thing why I decided for it. You know :-D However, this is very good, something like a cream gel (?) but different :-D It is very soft for your skin, almost without parfumation and it should moisturize your skin. And yeah, everything is true. But, if you want to have moisturized skin all day, probably you have to use it twice per day. I use this sorbet like a day cream. I can recommend it for you, it´s a very original and helpful product.
//
Na začiatku leta v meste vybuchol ošiaľ zvaný "letné výpredaje". No Dada na začiatku leta prácu nemala, peniažky si šetrila a tak moc do obchodov s výpredajmi nechodila. Ale keď začali zľavy v The Body Shop? Tak išla, peniažky-nepeniažky. A toto som tam objavila. Vitamínový sorbet na pleť. Už len pre ten názov som túto vecičku chcela. A veľmi. Slečna asistentka predaja mi o tomto malom zázraku rozprávala rozprávky a ja som ho chcela viac a viac. Je to teda dačo ako gélový krém (?), ľahučkej textúry, ktorý hlboko hydratuje pleť a dodáva jej veľmi potrebný vitamín E. Na fotke môžete vidieť textúru sorbetu, je to naozaj originálny produkt. A tak som si ho nakoniec kúpila. V zľave z 13 libier na sedem. No musela som. Momentálne sorbet používam ako denný krém. Na pleti je naozaj jemný a plať je po ňom okamžite hydratovaná. Po nanesení okamžite cítite príjemný pocit, pleť je uvoľnená a nie je napnutá. Vôňa je veľmi jemná, takmer nič necítite. Čo ja som smutná, keďže mám rada keď to voní :-D No, sorbet má jednu nevýhodu. Pleť Vám hydratuje asi šesť hodín, potom sa ten pocit stráca a je treba naniesť ďalšiu vrstvu. Čo ja nerobím, kedže som v tom čase v práci. Ešte to ako tak zachraňuje sérum, ktoré používam. To tú dobu hydratovania predĺži. Škoda, čo? Ale i tak som s ním veľmi spokojná a ak ho ešte zbadám v akcii, beriem znovu.

I really wanted to try All Bright collection from Boots. And now, they have a sale for this collection, so you can buy it in 50% reduced price.
The first product which I have is All Bright serum, which is really good for energizing of your skin. It gives the skin a visible radiant glow and over time leaves skin looking better and refreshed. And I can agree. It is very good serum and I am worried that I will use it too quickly :-D 
The second product is eye gel. The package is very good, I love roll-on. This eye gel helps with dark circles and puffiness. The aplication is easy and quick. My eyes feel fresh and cool after this gel. This eye gel plus serum is a perfect couple.
//
V Anglicku sa snažím skúšať i niečo nové, niečo, čo si na Slovensku kúpiť nemôžem. A tak som skúsila radu Botanics od Boots, čo je tu v Anglicku veľká drogériová sieť. Na túto radu Botanics, ktorá má kolekcie na všetky typy pleti, plus jedna kolekcia organická, bola zľavy. Teda, okrem tej organickej, ktorá ma taktiež veľmi láka. Ja som si vybrala kolekciu All Bright.
Prvý produkt je sérum, ktoré je určené na energizáciu pleti. Pleti dodáva žiaru a rozjasňuje ju. Pleť ostáva svieža a jemnejšia. A ja súhlasím. Je to úžasné sérum, ktoré ako som dnes zbadala, akosi rýchlo míňam, úplne si užívam ako mojej pleti pomáha :-)
Druhým produktom je očný gél, ktorý je v prvom rade úžasný v aplikátore. Krásne chladí a je hygienický na používanie. Tento očný gél sa rýchlo vstrebe, čo je podľa mňa super. Absolútne oči nezaťažuje. Cítim, že oči sú svieže a hydratované. Taktiež je to na tom istom princípe ako sérum a ja mám pocit, že tieto dva produkty sú skvelý tím. 

Also, I have a night cream from the same collection like serum and eye gel. Botanics from Boots is starting to have my cosmetics heart :-) This cream has a thicker consistention, but the aplication is simple and you do not have a oily film after this cream. Your skin is moisturized. This cream should prepare your skin for the following day. And again yes, that is true.
//
Nočný krém je taktiež z Boots, z rady Botanics a z kolekcie All Bright. Tento krém má síce hutnejšiu konzistenciu, no krásne sa rozotiera a na pleti neostáva žiadny mastný film. To mám v lete rada, kedže sa človek počas noci najviac potí. Cez zimu mám rada opačný efekt. Krém je ako i sérum a očný krém len jemnej, kvetinovej parfumácie. Bohato hydratuje pleť a počas noci ju sústavne vyživuje. Tento krém má hlavnú náplň v tom, aby pripravil pleť na ďalší deň, hlboko ju hydratoval a regeneroval. A áno, funguje to :-)

Last two products are from decorative cosmetics. My skin is a bit oily as I said before, so I am trying to not use a lot of products during the summer. But  I cannot live without my eyebrow. In last weeks my eyebrow has been getting thicker, healthier and in beautiful shape.  I really do not know why but I am very happy about it and also thankful a lot. This eyebrow pencil is in lighter shade than my real colour of eyebrow. I have much darker eyebrow. But I use this eyebrow pencil for beggining of my eyebrow and just for completing my eyebrow. Would you like to have an article about my eyebrow? About shape and how do I do my eyebrows? Let me know in the comment section, please :-)
//
No a keď už sme pri tej pleti, musím spomenúť i niečo z dekoratívnej kozmetiky. V lete sa snažím pleť čo najmenej zaťažovať, líčim sa asi raz za dva týždne a aj to hlavne kvôli tutoriálu :-D Make-up používam hlavne pre ochranu pred slniečkom, pretože má ochranný faktor. Potom už len trocha špirály, ale i to je výnimočnosť. Ale na jednej veci si dám záležať. Obočie. Ja neviem, ale pre mňa je obočie úplne najdôležitejšia časť make-upu. Nikdy som nemala výnimočné obočie, ale tak pred mesiacom mi začalo rásť tam, kde predtým nerástlo a samo sa mi tvaruje do môjho vysnívaného tvaru. Takže ďakujem, ďakujem moc. A možno i preto si tak užívam konečné doladenie a dokreslenie môjho obočia. Na moje obočie som teraz pyšná a dúfam, že mi to vydrží až do aleluja. :-) Momentálne používam dva produkty na obočie. Prvým je táto ceruzka od Essence. Kúpila som si jeden z tých svetlejších odtieňov, i keď ja mám obočie tmavé. Čo som zasa veľmi rada, kedže moja prirodzená farba vlasov je tá, ktorú mám, čiže blond. Nechápem, prečo mi to nik neverí a myslia si, že si vlasy farbím :-( Každopádne, touto ceruzkou už len veľmi jemne dotvarujem obočie, dodávam mu hustotu a jemnúčko ju nanesiem na začiatok môjho obočia, kde to následne rozotriem. Inak, chceli by ste taký mini-tutoriál ako upraviť obočie? Dajte vedieť do komentárov :-) Ceruzka je akurát mäkká, farba mi vyhovuje a dobre sa s ňou pracuje.

And this was one of my cosmetics dreams. To have a Benefit new yeybrow pencil. This pencil is in darker shade than the previous one. I use this eyebrow pencil for the bottom line, to make perfect and beautiful shape of my eyebrow. Benefit eyebrow pencil is really good and I am so happy to have it:-)
//
No a toto je povestná čerešnička na torte. Môj prvý produkt od naozaj svetoznámej značky. Podľa mňa 99 % žien má svoj prvý "drahý" produkt rúž. Ja ale nemám rúž :-/ Mám však túto úžasnú ceruzku :-) Ceruzky od Benefitu sú známe asi všade. A každý, koho make-up aspoň trošku zaujíma, túto značku pozná. A teraz už viem prečo. Bože môj, už len ten pocit, že máte doma Benefit je niečo úžasné :-D Každopádne túto ceruzku mám v dosť tmavšom odtieni ako predošlú. Táto ceruzka mi totižto slúži na perfekcionistické dokreslenie obočia. Touto ceruzkou si dokresľujem akoby spodnú hranicu obočia a koniec obočia. Výsledok, ktorý tieto dve ceruzky spolu vytvárajú je eňo-ňuňo. Benefit ceruzku veľmi odporúčam a keby nie som tak spokojná ako som spokojná s gélom na obočie od Essence, tak idem i do toho :-)
A sme na konci. Uf, to bolo informácii, čo? Ale ja pevne dúfam, že Vás článok bavil, že ste tam možno našli niečo, čo sa Vám zapáčilo alebo ste tam objavili nejaké cenné rady. Chcem ešte jednu vec napísať. Nikomu moje rady netlačím. To čo mne funguje, nemusí Vám. Netvrdím, že to čo sem píšem je jediná pravda sveta (ale ja si myslím, že je :-D), ale o pleti a o starostlivosti o pleť toho niečo viem. V minulosti som mala 2-mesačné školenie o pleti, kde som sa toho veľa naučila, či už o pleti, typoch pleti, o make-upe, a pod. Takže nič nie je vymyslené, ale nikomu netvrdím, nietož kážem považovať moje slová ako Bibliu.

Dobrenky, to by sme mali. Ja Vám prajem krásny zvyšok pracovného týždňa, plný slnečných lúčov, šťastia a dobrej nálady a ja tu som dúfam čoskoro s novým článkom. Ľúbim Vás. Serusky <3

Thank you for being here my loves and see you in an another post. I love you. Serusky <3

No comments:

Post a Comment

Lovely comments ...