29 Aug 2016

My 22nd birthday // Dada's diary

Hello loves!

And here I am. Something was changed a few days ago.I had my birthday. And it was a very special birthday for me. The most beautiful 22nd birthday. Number two has been my favourite number for ages. I can´t remember wheter I had a different one in my whole life. I think I didn´t. So, now you can imagine how was this day important for me. And I knew, that this day was going to be special for me. In a positive way, of course :-)

My birthday day for this year was Friday. I had a night shift from Thursday to Friday, so my first moments of my birthday day I spent at my work. I was born in early morning, so officially I always celebrate later than I was really born :-D

Anyway, my beautiful two colleagues (they are married) gave me some lovely gifts. The first one was a watermelon (one day I said to Anna that I really love watermelons), the second one was a mini cake with a candle (yes, I wished something ;-)). An another gift were pens, because I never have a pen at our work :-D And the last presents were a gift card, free tickets to Bournemouth Oceanarium CLICK HERE and a new book of Harry Potter! How amazing is this? They are angels.

On my way home I went to Mario´s work, because I wanted to get a wish from him :-D He sent me sms before but it wasn´t enough for me, of course :-D I´m crazy, I know :-D However, Mario´s boss was there, so he just told me some basic words and that he was going to give me gifts later. Such a liar :-)

So I didn´t expect that I was going to get something earlier. When I entered our room I saw a beautiful, colourful bouquet, a greeting card, a bowl for my oat porridge and bottles of my favourite ginger bear. And another one, so so beautiful, present. I had wanted it so much. He gave me new bedclothes with flamingo pictures. So cute, isn´t it? And I also got a blanket, which is soo soft.
Yes, I was crying. A lot :-D

And another gift, which was given to me, was a greeting card from Slovakia from my family, from Mario´s grandma and grandpa. Yes, I cried more :-)

During the day, I started receiving messages from my family members because they couldn´t gave me a call, since I was sleeping after the night shift. After two hours of sleeping I decided to get up and prepare my first birhtday cake. The 22nd birthday is important date ;-)

When I had opened the kitchen door, my housemates from Czech republic (hello, Maťka and Dávid) wished me happy birthday. And they gave me presents too! I was given an another beautiful bouquet, Baileys liquer and a lot of smile. I would never say that this can happen to me. And it wasn´t the last one. Anyway, I prepared my cake. I can tell you now, I am proud of my creation. It was so tasty cake, everybody was happy with it.

During the midday, Mário had arrived from his job and we spent some time with our secret project ;-)
Suddenly, someone were knocking on our door. Our another housemates, two girls from France (hello Christelle and Julie) wanted to wish me happy birthday too. And they gave me presents! Yes, can you believe that? They gave me three books about cooking and baking. They have got to know me so well :-) Of course, I had to say to Maťka what I had had new. I repeated again and again that I couldn´t believe that somebody really gave me so many presents. You know, e.g. a bottle of alcohol and books are quite expensive here, in UK. I was telling her that I didn´t deserve this everything. She stopped me with one sentence which I am going to remember forever. She said to me that I had to stop doubting about myself. She said to me... Oh gosh, it is so strange to write it ... anyway, she said to me I should remember that I am a wonderful person and people around me likes me a lot. Never, never nobody in my life has told me something like this in tone like she did. She was so sure that this is me, that this is the description of me. I have been thinking about it since I heard it for the first time.

We decided to spend my birthday day in the town centre with Mario. He didn´t tell me where we were going until the last second. He took me to the restaurant with my actual most favourite food - sushi. I have been in a serious relationship with sushi for maybe about a year so this was a real pleasure for me. He took me to the restaurant YO! sushi CLICK HERE. Well, the food was expensive like a h**l :-D

After good food we went for a walk along the beach. Later we visited one family entertainment centre where we played Penny slot machines with £0,02 coins, so you can´t loose everything. I hope :-D If you love Mr. Bean, you know what this machine is. If you don´t know, this video is for you CLICK HERE. I lost two pounds, ouch :-D

And after the exhaustive game we visited Burger King, because why not, if it´s so close :-D

Then we arrived home and we finished our beautiful day with watching one episode of document series and drinking ginger beer. After this I was totally dead and I fell asleep for next ten hours :-D
Next day I found my another birthday present from my another housemates and it was another book :-) These people know me very well. The book is from J. K. Rowling and it is called The tales of Beedle the Bard <3

And do you know what? It was wonderful day. I laughed a lot, smiled a lot and I was happy the most. 

And, I am still waiting for my last present. My lovely cousin gave me something I can´t still believe it. She and I were special friends all our childhood. She means to me all my beautiful chillhood. All our chillhood we were playing with Barbie dolls. We played our games maybe for ten years. Ane we played with our dolls special games. The most special one was connected with Harry Potter. And we didn´t just play with dolls. We were also writing our continuing stories of Harry Potter world. We actually lived in a different world when we were together. And she knows how important this birthday is for me. So, she bought for us tickets to Harry Potter studios!!!!!!!!!! Aaaaaaa, I still can´t belive it. Do you know how much I love her? <3

So once again, huge thank you to everyone <3


Ahojte kamarátičkovia!

A tak sa stalo, že Dada pred pár dňami oslávila svoje narodeninky. A ešte aké! Krásnych 22 rokov. Prečo boli také výnimočné? Jednoducho vysvetlím. Dvojka, pekné párne číslo 2 je moje obľúbené číslo. Odkedy mi pamäť slúži bolo číslo dva moje najobľúbenejšie. A vždy som sa tešila keď, budem mať 22 rokov. Tak tuším, že tento rok bude niečím výnimočný. V tom pozitívnom slova zmysle, samozrejme :-) 

Moje narodeniny vyšli na piatok. Ja som mala zo štvrtka na piatok nočnú smenu, takže som prvé chvíle svojho veľkého dňa "oslavovala" v práci. Moje reálne narodenie spred 22 rokov sa odohralo už skoro ráno, takže oficiálne som ho toho roku oslavovala až neskôr :-D

Ale moji dvaja krásni kolegovia (manželia) ma obdarovali nádhernými darčekmi, ktoré mi vyrazili dych, už v práci. Prvý darček bol melón (som kolegyni Anne raz spomenula, že je to moje obľúbené letné ovocie, resp. zelenina), na ktorom som si riadne pochutila. Ďalší darček bol malý koláčik so sviečkou, ktorú som si samozrejme sfúkla. A aj som si pri tom niečo priala ;-) Ďalší ďalší darček boli perá, pretože ja v práci nikdy nemám pero, vždy mi chýbalo :-D No a potom som dostala kartu s blahoželaním a voľné vstupenky do Bournemouth Oceanarium, KLIK TU. A nakoniec aj novú knihu Harry Potter! Akože, úplní anjelici, čo poviete?

Cestou domov som sa stavila u Majka v práci, ktorý mi už o piatej ráno písal sms-ku k narodeninám, čo však ale pre mňa nebolo dostatočné :-D Ja viem, totálna trapka :-D Majko mal v čase mojej návštevy dva metre od seba jeho šéfa, takže veľké blahoželanie sa nekonalo a povedal, že darček dostanem až poobede. Klamár :-)

Samozrejme, ale ja uverím všetkému, takže som absolútne nečakala, že ma doma bude niečo od neho čakať. Avšak čakalo. Nádherná kytica farebných kvetiniek, miska na moju milovanú ovsenú kašu, kartička s blahoželaním a moje najobľúbenejšie pivo - zázvorové. Majko mi dal v predstihu ešte jeden pre mňa dokonalý darček. Okrem iného, nové obliečky na posteľ. To je, čo? :-D Ja som proste žienka domáca a toto som si, prosím pekne, priala asi najviac. Dostala som krásne plameniačikové obliečky (plameniak je jedno z mojich obľúbených zvierat), modrú navy posteľnú plachtu (moja obľúbená farba po bielej) a tú najjemnejšiu šedú deku na budúce dlhé zimné večery. Všetko uvidíte dolu na fotkách i s popisom. Samozrejme, že Dada plakala, ako keby dostala najnovšie Ferarri. 

Ďalší darček, ktorý ma taktiež dojal k slzám bola karta s blahoželaním, ktorá mi prišla zo Slovenska od Majkovej babky a dedka. Teda, oni sú už i moji starí rodičia. Ja som sa do ich rodiny už dávno adoptovala. Ale, ono je to najkrajší pocit, keď si prečítate tie slová "od babky a dedka...". 

Počas dňa (teda počas môjho spánku, rozumejte) som začala dostávať sms-ky od mojich najbližších, pretože sa mi neúspešne snažili dovolať. Po dvoch hodinách som vstala, odpísala, zavolala komu bolo treba a išla som si pripraviť moju prvú tortu v živote. Výnimočnú - na moje 22-hé narodeniny ;-) 

Ako som prišla do kuchyne, naši českí spolubývajúci (zdravím, Maťka a Dávid) mi zablahoželali. Dostala som ďalšiu kyticu, likér Baileys a kopu úsmevov. Ani vo sne by ma nenapadlo, že dostanem takéto prekvapenie. Nebolo však posledné. Každopádne som sa po polhodinovom kecaní s Maťkou konečne pustila do plánovaného pripravovania torty. Rozhodla som sa spraviť bublaninové, trošku mokrejšie cesto. Nato som poukladala jahody a banány. Zarobila som tú najdokonalejšiu šľahačku (neuveriteľne sa mi podarila) a nato so dala roztopenú maslovú bielu čokoládu. Nebíčko v papuľke to musí byť, opakovala som si neustále. Tortu som vyzdobila lentilkami a takými gombíčkami z bielej čokolády. Šupla som ju do chladničky a počkala som si, kým stuhne. To bol ten najťažší proces, nezjesť ju pretým, než stuhne :-D

Okolo obeda sa Majko vrátil z práce a venovali sme sa jednému tajnému projektu ;-) Zrazu nám niekto zaklopal na dvere. Boli to kočky z Francúzska, Christelle a Julie, ktoré s nami tento mesiac taktiež bývali. Neuveríte, čo mi tie dve babule dali na narodeniny! Tri krásne, rozkošné kuchárske knihy s receptami, ktoré ma tak lákajú, že dovidenia. Samozrejme, že som sa išla Maťke pochváliť. Dookola som jej opakovala, že to nechápem a že si takéto dačo nezaslúžim. Tu sú totižto knihy a fľaša alkoholu naozaj dosť drahé. Maťka len pokrútila hlavou, usmiala sa a povedala mi, že musím o sebe prestať pochybovať. Povedala mi ... Bože môj, mne sa to i zvláštne píše. No, povedala mi, že si mám konečne uvedomiť, že som úžasná bytosť a ľudia na okolí ma majú radi. Nikdy, nikdy mi nikto v mojom živote takto priamo dačo podobné nepovedal. Ona ma neľutovala, ona mi to vravela z jej presvedčenia. Tak isto to vravela, až ma to znovu dojalo. A odvtedy na to stále myslím. Stále. 

Môj narodeninový večer sme sa rozhodli slávnostne zakončiť v meste. Majko mi do poslednej chvíle tajil kam ideme, takže som nevedela ako sa obliecť. A tak som si dala na seba to, čo sa mi v poslednej dobe páči najviac a dúfala, že to bude OK. A on ma zobral na moje aktuálne najobľúbenejšie jedlo - sushi. Tak asi rok som vo vážnom vzťahu s týmto neskutočne chutným jedlom. A Majko ma zobral do takej známejšej sushi reštaurácie, ktorá sa volá Yo! sushi (KLIK TU). Akože, drahé to tam bolo požehnane, ale zasa na druhej strane, najedli sme sa kvalitne. Nabudúce však pôjdeme radšej do nejakej lacnejšej, neznačkovej :-D

Po jedle sme sa ešte boli poprechádzať po pláži a zastavili sme sa aj v detskej herni, zahrať si automaty (sú to také automaty akože pre deti a mládež, kde do nich hádžete napr. dvojpencovky a iné mini peniažky). Ja mám najradšej Penny slot machine. Ak milujete Mr. Beana, tak viete čo myslím. Ktorý neviete, pozrite si TOTO VIDEO. Samozrejme, nič som nevyhrala. Prehrala som DVE LIBRY, ach :-D

A po vyčerpávajúcej hre a prehre sme ešte zablúdili do Burger Kingu. Však prečo nie, keď ho máte po ceste :-D

Doma sme si na úplný záver pozreli jednu epizódu z rozpozeraného vedeckého dokumentu, dali si jedno zázvorové pivko z ktorého som takmer odpadla (moc som toho po práci veru nenaspala) a ním ukončili môj výnimočný deň.
Na druhý deň som našla ďalší darček od mojich ďalších spolubývajúci a bola to ďalšia kniha. Títo ľudia ma poznajú veľmi dobre :-) Je to kniha od J. K. Rowling s názvom Rozprávky Barda Beedla <3

A viete čo? Párada to bola. Nasmiala som sa za celý deň toľko, že mi je ešte teraz do smiechu. Dobrej energie som dostala a darčeky, ktoré som si tajne vysnívala. 

Jeden darček ma ale ešte čaká. Musím na neho počkať do konca septembra. Moja úžasná sesternica, s ktorou sme sa celé naše detstvo hrali s bárbinami na Harryho Pottera (šak prečo nie :D), písali si vlastné pokračovanie Harry Pottera a celkovo sme tak desať rokov žili mimo reálny svet,keď sme boli spolu, sa rozhodla na tieto moje výnimočné narodeniny urobiť niečo skutočne neskutočne výnimočné. Ona nám dvom totižto kúpila lístky do štúdii Harryho  Pottera v Londýne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ako, neskutočne, neskutočne sa už teraz teším. V Londýne budeme spolu dva dni, takže si znovu vynahradíme mesiace, ktoré sme sa nevideli. Viete Vy, ako ju ja ľúbim? <3

Takže ešte raz, ĎAKUJEM Vám všetkým <3
The view during our birthday walking.
//
Výhľad počas našej narodeninovej prechádzky.
We wanted to look beautiful :-)
//
Sme sa vyfintili, čo poviete? :-)
A huge applause for Mario who did this face when I had said to him: look nice :-D
//
Veľký potlesk pre Mária, ktorému keď som povedala, tvár sa pekne, urobil toto :-D
Yammy. I have no more to say. We, of course, ate more, but we didn´t take photos of everything because we were very busy with eating :-D
//
Mňáááám. Niet viac, čo dodať. Zjedli sme toho oveľa viacej, len nám to tak chutilo, že sa nám všetko fotiť nechcelo :-D
My birthday cake, which received so many compliments. I think I am getting better with my baking and cooking :-)
//
Daduškina tortička, ktorá získala od všetkých tie najväčšie pochvaly. Asi mi to ide s varením a pečením, čím ďalej tým viac, čo ma len teší :-)
Bouquets and giftcards. Girls and women, if you have a boy or man who is at least as good as that mine, be thankful for him. And you, who are still waiting, I can tell you this. Wish your dream man so much that one day he will falls to your knees <3
//
Kytičky a blahoželania. Blahoželanie od Mária som Vám musela i ukázať. Ženušky, Vy, ktoré máte minimálne takého úžasného človeka ako ja po boku, ďakujte Bohu. A vy kočky, ktoré ešte nemáte, želajte si ho tak moc, až Vám raz padne ku kolenám <3
And I bought, as a gift, for me this nail polish :-D A good finish, isn´t it? :-D
//
A ja som si kúpila k narodeninám lak na nechty :-D Taká záverečná bodka :-D
Well, this was my birthaday day. A beautiful, dream, original and full of love. Let´s have every day like was this one. And I would like to wish something for me as well. 
I wish to be every day stronger than yesterday for overcomming barriers which are going to be on way.
I wish to be positive, becuase I want to see shine in dark.
I wish to be smiling everytime and make another lifes more beautiful.
I wish to be a good person because I want to repair my mistakes of yesterdays.
I wish to be happy and healthy forever.
And I wish to every person who is reading this article the most beautiful life.

Serusky <3

Tak, to boli moje narodeniny. Krásne, vysnívané, originálne a plné lásky. Nech je každý deň taký, aký bol ten môj narodeninový. I ja si sama sebe niečo zaprajem. 
Prajem si byť každým dňom silnejšia, zdolávať všetky prekážky, ktoré sa mi postavia do cesty.
Prajem si byť pozitívna, aby som všade videla svetlo v tme.
Prajem sa stále usmievať a tým robiť život krajším i iným.
Prajem si byť dobrý človek, aby som napravila chyby včerajška.
Prajem si byť šťastná a zdravá až do konca života.
A prajem si, aby každá jedna osôbka, ktorá toto číta mala ten najkrajší život.

Serusky <3

7 comments:

 1. Mojkooo, dodatočne všetko najlepšie ti prajeme s Dodkom ♥ Dúfam, že si si užila B-day dník :)) nech sa ti splnia všetky sny a vráť sa konečne :D :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem Miuška moja najkrajšia 💗💗💗 užila veruže a neboj, kráti sa to :-)

   Delete
 2. Super ze si mala super narodky, a dakujeme za krasne prianie nakonci :)
  Pozyvam na luxusnu giveaway o setrnu kulmu ROWENTA a vyrobky DOVE :) tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/09/obrovska-dove-rowenta-giveaway.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeee dalujemky moc a uz aj sa idem zapojit :-) :-*

   Delete
 3. Všetko najlepšiee!♥ krásne veci si dostala :)
  Orlling

  ReplyDelete
 4. Všetko najlepšiee! ♥krásne veci si dostala:)
  Orlling

  ReplyDelete

Lovely comments ...