3 Jan 2017

Winter in England (outfit) // Dada´s fashion

Hello loves!

As you can see from the title of this post, I have prepared an OOTD aka outfit of the day article for you. Why is the title "Winter in England"? Because this is my first winter in England. I arrived in England in the end of the March of this year (2016). I know that right now is the year 2017 but I still have an urge to write everywhere 2016 :-D. Anyway, back to theme. 
Usually we have the temperature about 4-6°C during nights and in the morning, 8-14°C during the day. But, I don´t like it. Everything is wet (it is not raining a lot or often), it is windy from the sea and the most important thing - where the hell is the snow? I know, I know, it doesn´t snow here . But I don´t really care, I wanna snow :-D! I can see photos from my homeland, from Slovakia and yes, they have a snow there. Not everywhere, but in the High Tatras (the most beautiful natural place in the world for me) there is everything like in a fairytale. Anyway, I will enjoy the High Tatras next winter, this is one of my biggest promises from the begging of the year.
However I love the sea right now. It is so amazing just to watch waves, feel the wind, watch surfers (I would never go there :-D) and enjoy the atmosphere with a hot coffee. One of days like I have just described  we decided to go for a walk. And yes, I wanted to capture that moment. Lazy waves, wind in my hair, sun. So, let´s have a look :-)


Ahojte kamarátičkovia!

Ako ste už asi pochopili z titulku tohto článku, dnes mám pre Vás OOTD, čo v preklade znamená outfit/oblečenie dňa. A prečo titulok "Zima v Anglicku"? Pretože toto je moja prvá zima v tejto krajine. Do Anglicka som prišla len na konci marca tohto roku. Vlastne, už toho minulého, bol to predsa rok 2016. S týmto budem maťmimochodom ešte pár týždňov problém :-) Už sa vidím ako všade v práci píšem rok 2016. Ale naspäť k téme. 

Zvyčajne tu máme okolo 4-6 °C počas noci a rána, počas dňa tých 8-14 °C. No mne osobne toto počasie teda moc nevyhovuje. Všetko je vlhké, mokré. Avšak neprší nejako extra veľa. Je dosť veterno od mora, ale taký ten sudený, vlhký vietor, nič príjemné. A tá najpodstatnejšia vec - kde je do kelu sneh? Ja viem, ja viem, tu na juhu Anglicka takmer nikdy nesneží. Ale mňa to nezaujíma, ja chcem sneh :-D! Počas posledných týždňov je môj Facebook a Instagram zavalený nádhernými fotkami z Tatier, kde je bielo a mrazivo. A mne je to tak vzácne. Chýba mi tá nádherná tatranská rozprávka. I pre Vás sú Tatry najkrajšie prírodné miesto sveta? Každopádne, toto ma iba namotivovalo prežiť nejaký čas najbližšej zimy práve tam, vo Vysokých Tatrách. Alebo i Nizkych, však prečo nie.

No na druhú stranu, Anglické more je krásne toho času. Je to taký upokojujúci pocit sledovať vlny, cítiť vietor, vidieť surferov (nikdy by som do tej vody nešla :-D) a užívať tú celkovú atmosféru s teplou kávou. Jeden z takých dní, ako som práve opísala, sme sa rozhodli ísť na prechádzku. A samozrejme, ja som ten moment chcela zachytiť. Tie lenivé vlny, vietor v mojich vlasoch, slnko. Veď sa sami pozrite :-)


2 comments:

Lovely comments ...