8 Sep 2016

My summer daily routine // Dada's beauty

Hello loves!

Well, the summer is ending. Here, in England I can feel that the weather is strating to change. Days are shorter, mornings are colder. Wind is stronger and the sea is too cold for me, now. But, on the other hand, I like autumn. It is a perfect time for my favourite outfits, with colourful leaves from trees and fresh air. But, this is a different country for me.  I have no idea what the autumm looks like here. So please, I´m begging somebody up there, I nees a sunny and beautiful autumn without lots of rain :-)

Anyway, today is time for continuing with my summer daily routine. In the previous article I wrote about my face. Now I´m writing about my body for you. I hope it will be useful for you, so enjoy reading.


Ahojte kamarátičkovia!

Ach. Leto sa nám nezadržateľne končí. Tu v Anglicku sa dni ochladzujú, noci sa predlžujú a viac a viac fúka. Na jednej strane si vravím, že jeseň mám veľmi rada, je to totižto najlepší čas na moje obľúbené oblečenie, na farebné lístie a čerstvý vzduch. Lenže, teraz som v inej krajine a nemám šajnu aká jeseň tu zvykne vládnuť. Tak dúfam, možno až prosím, v krásnu jeseň bez veľa dažďa. Uvidíme, čo z toho nakoniec vzíde :-)

Každopádne, dnes pokračujeme mojou letnou rutinou. Tentokrát Vám ukážem produkty, ktoré nutne potrebujem na moje telo. Dúfam, že produkty, ktoré nájdete v článku budú pre Vás inšpiratívne.

We can start with my hair which has been changed this summer. It has been more oily than usually. So you can understand why I totally have felt in love with this dry shampoo from Batiste. The blue one has been used by Mário. The smell is very soft, gentle. It is good for men. And I have had two remaining shampoos with tropical fragrance. I am a lover of coconut and pina colada, so you can imagine how much I love it. But you know these shampoos, don ´t you? If not, I have a quick review for you - buy it.
//
Začneme vlasmi. Toto leto sa mi vlasy mastili viac ako je u mňa zvykom, takže suché šampóny na vlasy od Batiste som si obľúbila i ja, i Mário. On mal ten modrý, ktorý má takú jemnú vôňu, nič vtieravé. Ale ja, milovník kokosu a piňakolády, som musela mať vôňu Tropical. A že je to veru skvelý produkt. Ale to vy už predsa viete. A ak nie, moja recenzia na ne znie - kupuj. 

This is something very good. Yammy! Mário found this Restoring lotion from Garnier Ultimate Blends. I really love brand Garnier however not everything is the best from the brand. But this product is amazing. This lotion is for a very dry skin. It contains 3 main extracts - honey, propolis and royal jelly. What a perfect combination, isn´t it? The smell is so so beautiful. It´s from honey, so it is sweet. It reminds me the Christmas a bit. This lotion moisturized my skin well and I think that it can nourish your skin as well. But I have been using it just two-three weeks, so I need more time for a more objective review.
//
Toto je teda niečo. Mňam! Toto bolo to, čo som hľadala. A kto mi to našiel? Mário :-D Ako iste viete, značka Garnier je moja obľúbená, i keď nie všetko mi sadlo.  No telové mlieko Garnier Ultimate Blends Restoring lotion sadlo. Ako viete čo na čo. Toto telové mlieko je na veľmi suchú pokožku. Obsahuje výťažky z medu (ďalšia Dadina obľúbená papanička), propolisu a materskej kašičky. No nie je to dokonalá kombinácia? Nádherne vonia, medovo, sladučko, trošku vianočne. A hydratuje ako má. A myslím, že i vyživuje. Používam ho iba zo dva-tri týždne, tak to neviem na sto percent. Trošku ťažšie sa rozotiera, pretože je veľmi hutné. Ale znovu - vy viete, že to ja môžem :-)

I know that many people do not like self-tanners lotions. However, I like them. I know, that there is a lot of chemicals, but believe me, in some cosmetic products you can find worse substance. Self-tanners lotions are actually quite good for my skin, so I guess I should use them. This one I bought before the summer. It is a normal, classic body lotion and probably you know these lotions from Garnier. It is moisturising, good. I do not have any colour spots after using it. My skin has a natural colour, it is not orange. Unfortunately, it is not going to withstand for ages. Just until your another shower or body scrub.
//
Ja viem, že veľa ľudí samoopaľovacie krémy odsudzuje a nemá ich rado. Avšak, ja ich rada mám. Ja viem, že je tam kopa chemikálii. Ale taktiež viem, že nie až o toľko viac ako v iných kozmetických produktoch. Mne samoopaľovacie krémy dokonca pomáhajú, pretože majú určité látky, ktoré sú mojej koži prospešné. Tento jeden som si kúpila ešte pred letom a je to taká klasika. Už som ho mala a mnohé z Vás určite spoznávate tvar fľašky. Určite viaceré z Vás už mali telové mlieko v takejto fľaške. Je to dobré, hydratačné telové mlieko. Nerobí fľaky, nerobí oranžovú kožu. Bohužiaľ, nevydrží veky. Do ďalšieho sprchovania alebo telového pílingu. Treba ho teda nanášať každý deň, po lete ob-deň. Robí jemné opálenie, takú zdravú kožu. Som spokojná.

This self-tanner lotion from Dove Derma Spa Summer Revived is very, very similar to the previous one from Garnier. However this lotion is from darker skin tone, so I used it during summer when I was already tanned. It is a moisturizing lotion and you have a nice feeling after using it. There is only one thing from my feeling of satisfaction and that the holding time is just, like in the previous one, until your another shower. However I think this happens with all self-tanners lotions.
//
Telové mlieko od Dove Derma Spa Summer Revived je veľmi, veľmi podobné tomu predošlému od Garnier až nato, že toto robí tmavší odtieň kože. Je pre tmavší odtieň pleti a ja som ho používala počas leta, keď už som bola opálená. Taktiež, hydratačné telové mlieko, veľmi príjemný pocit po nanesení. Nemám čo vytknúť. Jedine možno výdrž. Ale to je tak asi so všetkými samoopaľovacími krémami.

You know how I love Yves Rocher. And I felt in love with this product last year. It is a dry body oil Monoi de Tahiti. Oh my Gosh, the smell of this product is something perfect. I am still waiting for an eau de parfum version :-) It is so so beautiful on your skin during sunny days. It gives you a healthy look, your skin is shinig. You should buy this dry body oil. You definitely should.
//
Vy viete ako veľmi ľúbim Yves Rocher. A tak som sa zaľúbila do ich ďalšieho produktu. Je to tento suchý olej na telo Monoi de Tahiti. Pane Bože, tá vôňa je dokonalá. Je tak krásna, že som sa rozhodla čakať na eau de parfum verziu :-) Je to niečo skutočne krásne na Vašej koži počas slnečného letného dňa. Dodáva Vám nádherný, zdravý look. Vaša pleť žiari, odráža slnečné lúče. Mali by ste si túto vecičku kúpiť. Veru, mali by ste.

And something for my hands, of course. Hand creams are very important for me, since my skin is getting dry all the time. This cream, named Vaseline intensive care heathly hands, stronger nails, chose Mario and he did the most perfect decision. This cream is absolutely amazing. It gives you really deep moisturisation. The feeling is nice, since the texture is non-greasy. And it is good for my nails as well. In my job I need to wash my hands many times during days. And this cream helps me to save them, and I am not joking now. My nails are still long and healthy. It´s a very, very good product.
//
A samozrejme, niečo aj pre moje ruky. Krémy na ruky sú pre mňa veľmi dôležité, pretože moja koža je veľmi suchá. Tento krém 
Vaseline intensive care heathly hands, stronger nails mi vybral Mário a vďaka mu, pretože objavil zázrak. Tento krém je hlboko hydratačný, nenecháva pocit lepkavých rúk, rýchlo sa vstrebáva. To je niečo úžasné, pretože ja si v práci umývam ruky nespočetne veľa krát a nemám čas čakať na zasychanie krému. A dokonca mi pomáha i s nechtami. Moje nechty sa prestali lámať, krásne, zdravo rastú a sú silné. Takže áno, toto je on, dokonalý krém na ruky pre tých, ktorí rukami pracujú.

And this is a cream for everything. Again, Garnier skin natural Intensive care for body, hands and face. I have used this one for my feet. The reason is the same as with my hands - I have got a very dry skin on my legs. The cream is OK, actually it reminds me Nivea, the classic one. But the smell is different and this one from Garnier is not so oily. I think, I still will prefer Nivea.
//
A toto je krém na všetko. Znova Garnier 
kin natural Intensive care for body, hands and face. Ja som tento krém používala na nohy. Dôvod je rovnaký ako s rukami, mám veľmi suchú kožu i na nohách. Krém je v pohodke, nič svetoborní. Trochu mi pripomína Niveu, tú klasickú modrú. Ale vôňa je iná a tento krém od Garnier nie je taký hutný. Myslím, že mám radšej Niveu než tento. Ale inak na nohy super vec.
Tak a to by sme na dnes mali. Toto bola moja tohtoročná letná výbava. Pomaly začínam rozmýšľať o tej jesennej, takže uvidíme, čo v britských drogériach opäť nájdem. Ono, niečo už mám vytipované. Tak dúfam, že to budú minimálne rovnako dobré produkty ako tie letné. 

Majte sa krásne, užívajte slnečné dni strednej Európy a ak sa dá, pošlite mi aspoň v duchu trošku slniečka :-) Nezabúdajte, že ste milovaní a prežívajte ďalšie krásne dni Vášho života. Serusky <3

No comments:

Post a Comment

Lovely comments ...