25 Nov 2016

London II. // Dada's travelling

Hello loves!

It was two months ago when I visited the capital city of England, London with my beautiful cousin. The main reason of this trip was to visit the Harry Potter studios and the article about this visit you can read HERE. But we had decided to stay there for two days, because she travelled to Londom from Slovakia and we wanted to be together as much as possible. Our accomodation was a small hostel near to Hyde park. I don ´t want to write here about this hostel, because it wasn´t anything special :-D But we didn´t want to spend a lot of money just for sleeping. All days we were outside.

I arrived in London by coach at Victoria Coach station about 9 a.m. I had thought that Rose (my cousin) would be there, waiting for me. She arrived to London one day before me. But she wasn´t there! I  waited for an hour, trying to call her, text her, but her phone was dead. After one hour full of calling, walking around area of Victoria Coach station and full of fear, she called me finally. She had forgot a plug for her charger (we have different plugs in Slovakia) and her power bank wasn´t working or something like this. So, she was there, but she was near to Victoria station, which is a different station and I was near to Victoria Coach station. How crazy is that? :-D So she went back to hostel, after she had bought a new plug for her charger. She had to wait for a few minutes, because her Iphone was totally exhausted. Than she called me. So yes, a beautiful start. She wanted to go back for me but I decided that it would be better and easier to have a new meeting point. So, we met each other near to the Buckingham Palace. Understand me, I wasn´t angry, I was more scared about her. It was more for laughing after all. And she was so so beautiful, like u can see on photos under this article. So, how could I have been angry of her?

Then we went together back to hostel, I had some stuff I had wanted to leave there. Our next stop after hostel was the nearest Tesco, where we bought sushi to go with some smoothies and protein bars or something like that. We wanted a nice place for our lunch, so we decided to go to Hyde Park. It was a really beautiful weather then, beautiful September. We were so happy to see each other. The rest of the afternoon we spent with walking through the London centre. We visited Oxford street, which was full of people, of course. Around 3 p.m. we bought tickets to Watford and went to Harry Potter studios. After this visit we went back to the centre of London about 9.30 p.m. Rose wanted to go to the centre to see London full of lights. Unfortunatelly, I had a huge headeache (I had three night shifts before, so my body had enough). So finally we just went to our hostel and I fell asleep after a few seconds. I am so sorry, that we couldn´t go to the centre, it would be beautiful.

The next day we visited one million places, like Soho, Chelsea, Camden town and Camden Market, King´s Cross Station (yes, because of Harry Potter), The Sherlock Holmes museum, Regrent´s Park, etc. We walked a lot of kilometers and we used London underground. My coach back to Bournemouth departured at 7 p.m. Rose wanted me to stay in London one day more but I again couldn´t, beacuse I had to work the next day. And she left London one day after me.

London was beautiful once again. The next time when I will be there I want to visit its amazing museums and galleries.

Enjoy photos and let me know your favourite place in London. Have a beautiful day, have a beautiful week. Serusky <3


Ahojte kamarátičkovia!

Sú tomu už dva mesiace odvtedy, čo som s mojou krásnou sesternicou navštívila hlavné mesto Anglicka, Londýn. Primárnym dôvodom stretnúť sa v Londýne bola návšteva Happy Potter štúdii, o ktorej si môžete prečítať TU. No, my sme sa rozhodli zostať v Londýne dva dni, pretože ona tam cestovala zo Slovenska a chceli sme byť spolu najdlhšie ako to len išlo. Naším ubytovaním bol malý hostel neďaleko Hyde Park-u. O ďalších detailoch nášho ubytovania písať nebudem, pretože to nebola najväčšia výhra :-D Ale pravdou je, že sme nechceli minúť veľa peňazí na ubytovanie, len sme tam prespali. A celý deň sme boli v meste.

Ja som do Londýna cestovala z Bournemouth autobusom s príchodom na Victoria Coach station okolo deviatej hodiny ráno. Myslela som, že Rose (sesternica) tam bude čakať na mňa. Taká bola dohoda. Do Londýna totiž pricestovala o deň skôr ako ja. Ale ako sa tak v živote stáva, nebola tam! Čakala som na ňu niečo okolo hodiny, snažila som sa jej dovolať, písať, no jej mobil bol vypnutý. Po tej hodine plnej dovolávania sa, prechádzania sa po Victoria Coach station a strachu sa mi konečne ozvala. Zabudla si prípojku na anglický typ zásuvky a z toho dôvodu sa jej mobil nedal nabiť a jej power bank nefungoval ... alebo dačo také. Takže, ona tam prišla za mnou, avšak na inú stanicu. Ona bola na Victoria station a ja na Victoria Coach station. Áno, prosím pekne, to sú iné stanice :-D Šialené, však? Rose to tam po chvíle vzdala (pretože ma tam nenašla) a vybrala sa kúpiť si prípojku na nabíjačku. Potom sa vrátila na hostel nabiť si telefón. Musela pár minút čakať, jej Iphone bol vo vážnom stave umierania. A čo sa stalo potom? Zavolala mi! Ja viem, najlepší možný začiatok výletu sme mali. Chcela ísť za mnou späť na stanicu, no ja som zvolila bezpečnejšie miesto. Dohodli sme sa stretnúť pri Buckingham Palace. Hlavne si nemyslite, že som bola na ňu nahnevaná. Skôr som sa o ňu bála, predsa len, Londýn nie je najmenšie mesto. Každopádne, smejem sa na tom doteraz. A dokonca bola taká pekná, ako o chviľu na fotkách uvidíte, že nebolo možné sa hnevať.

Po konečnom nájdení sa a stretnutí sme išli spolu späť na hostel, mala som pár vecí, ktoré som si potrebovala odložiť. Ďalšia zástavka bolo najbližšie Tesco, kde sme si kúpili sushi s nejakými smoothies a proteínové tyčinky, či čo to presne bolo. Chceli sme sa ísť naobedovať do Hyde Parku, bolo nádherné počasie, naozaj vydarený September. Boli sme také šťastné, že sme sa po dlhej dobe mohli znovu vidieť a byť spolu. Zvyšok popoludnia sme strávili prechádzaním sa po londýnskom centre. I na Oxford Street sme zašli, no bola kompletne plná, tak sme to asi po hodine vzdali. Okolo tretej hodiny poobede sme si kúpili lístky do Watfordu a išli sme do štúdii Harryho Pottera. Tam sme boli asi do 21:30. Rose ešte chcela po návrate zo štúdií ísť do centra, pozrieť si nočný Londýn, no ja som mala strašnú bolesť hlavy. Bola som totižto unavená z práce, kde som mala tri nočné v rade a pomedzi ne spala dokopy asi dve hodiny. Tak sme prišli na hostel, odlíčila som sa, umyla sa, dala do pyžama a za tri sekundy som nevedela kto som a kde som. Doteraz mi je ľúto, že sme do toho centra nešli, bolo by to určite nádherné.

Na ďalší deň sme navštívili asi milión rôznych miest ako Soho, Camden Town a Camden Market, King´s Cross station (áno, pretože Harry Potter), The Sherlock Holmes Museum, Regrent´s Park a kopu ďalších. Nachodili sme mnoho kilometrov a k tomu celú dobu využívali londýnske metro. Môj autobus späť do Bournemouth odchádzal o 19:00. Rose chcela, aby som o deň dlhšie ostala, no mňa vtedy čakala ďalšia nočná a vedela som, že sa potrebujem na ňu pripraviť. Ona z Londýna odchádzala o deň neskôr ako ja.

Londýn bol úžasný a krásny ako vždy. Nabudúce, keď tam pôjdem na dlhšie, mám v pláne navštíviť jeho úžasné múzeá a galérie.

Užite si fotky a dajte mi vedieť aké je Vaše obľúbené miesto v Londýne. Majte krásny deň, majte nádherný týždeň. Serusky <3
The best start of the day - sunrise.
//
Najlepší štart do dňa - východ slnka.Buckingham Palace


This is happiness.
//
Toto je šťastie.

Hyde Park


Camden Market


No, we didn´t try :-D
//
Nie, neochutnali sme :-)


Lunch on the pavement at the Camden Market? Perfection <3
//
Obed na chodníku v centre Camden Marketu? Dokonalosť <3


You know that I need a coffee 24/7.
//
Vy viete, že ja kávu potrebujem 24/7.


Oxford Street  at 9 a.m.
//
Oxford street o deviatej hodine rannej.

Oxford Street about 10 a.m.
//
Oxford street okolo desiatej hodiny rannej.


St. Pancras International and King´s  Cross.


China Town.The Sherlock Holmes Museum.

And shopping <3
//
A nákupy <3

4 comments:

Lovely comments ...